Račetice.EU

Slavnosti cibule 13.9.2014 - Račetice

Přihlášení


Přihlásit přes Facebook (TEST)

Login :

Heslo :


 
Vyšel Račetický měsíčník 3/2014
Úklid
Vyšel Račetický měsíčník 11/2013

Slavnosti cibule 2014

Odeslat článek přes FaceBook :
29.9.2014 - Josef Ryšavý :
V Sobotu 13. Září se konal již čtvrtý ročník slavností cibule v Račeticích, organizovaný Občanským Sdružením Přátel Račetic a Okolí (OSPRO ).

Tento ročník proběhl pod záštitou hejtmana Ústeckého kraje, panem Oldřichem Bubeníčkem ( KSČM ). Pan hejtman předal vítěznou cenu v soutěži ve vaření o nejlepší cibulačku, kterou vyhrála Chomutovská střední škola gastronomická, automobilní a technická, v zastoupení učitelem odborné výchovy, panem Jiřím Jarošem, který si také tuto cenu z rukou pana hejtmana osobně převzal. Hostem této slavnosti byl i herec, známý například ze seriálu Velmi Křehké Vztahy Roman Štolpa.
I přes nepřízeň počasí, která trápila organizátory akce již v průběhu příprav, se některé atrakce improvizovaně přesunuly tak, že celá obec Račetice se stala součástí této oslavy a nejen prostor na poli, jak tomu bylo v předešlých ročnících. Nakonec se počasí v Sobotu umoudřilo a i přesto, že rozmočená půda byla spíše na holínky, si návštěvníci užili tradiční i netradiční pokrmy vyrobené z cibule, projet se a vyhrát auto na víkend s plnou nádrží od firmy Škoda Auto Myslivec Podbořany, proletět se vrtulníkem nebo se projet vojenským bojovým vozidlem pěchoty. Stejně tak, jako si užívali dospělí, si užívali i děti. I pro ně byla připravena zábava. Jednalo se například o obří nafukovací klouzačku, skákací hrad, kolotoče, paintball a další. Pro ty, kteří vydrželi, až do pozdních večerních hodin bylo připraveno hudební vystoupení v podání kapel, Love Makers, Kapišto,Furt2N, či Queens of the Seattle, která svým vystoupením tento čtvrtý ročník slavností zakončila.

Autor: Karel Stuchlík

Galerie :

Článek vyšel : 29.9.2014